Katar’da Ailenize Otu­rum Vizesi Almak

6 Cevaplar

 1. Zuhtu dedi ki:

  Merhaba
  Katar yetkililierince kabul goren doğum bel­gesini Turkiyeden nasil alabilirim? Babami nufus mudurlugune gonderdim ve oradaki kisiler sadece nufus kayit ornegi paylasmislar.
  Nufus kayit ornegi dogum belgesi yerine gecer mi? Var ise ornek dogum belgesi paylasabilir miniz? Dogum belgesini Turkiyeden temin ettirsem ayrica Turkiye’ye gitmeden burada onaylatabilir miyim evlilik cuzdani gibi?
  Tesekkurler

 2. Emir Akadur dedi ki:

  family visa aldiktan sonra ailemiz hicbir sekilde ulke disina cikamiyormu bunun hicbir yolu yokmu? Ya da farkli bir vize turu. Katarda calisiyorum ailemi getiricem fakat 6 ayda bir Turkiyeye gitmem gerekiyor esimle gidersem benimle geri gelemiyormu

  • qataract dedi ki:

   Merhaba Emir Bey,
   Family vizenin tek giriş çıkış hakkı vardır. Aynı kişi family vize ile çıkış yaptıktan sonra tekrar family vize alıp tekrar Katar’a girmesi için en az bir ay süre geçmesi gerekiyor. Uygun şartları taşıyorsanız aileniz için ID başvurusunda bulunabilirsiniz.

 3. gunay dedi ki:

  Merhaba. Aile vizesi için basvurda bulunduk ama ben turist vizesi ile buraya gelmıştım ve bugün son günü turist vizemin katardan cıkmalımıyım yoksa beklemelimiyim bu konuda tereddütte kaldık yardımcı olursanız sevinirim. verdiğiniz bilgilerde galiba çıkmamalısınız diyor işlemler iptal olur diyor. sizce ?

 4. Gunay dedi ki:

  Merhaba. Family turist visa’sini nasil alabilirim suanda normal turist vizesi var bunu cevirmemiz icin neler yapmamiz gerekli? Oturum icin beklemedeyiz. Galiba family turist visa farkli bisey acil yardim lutfen

Bir Cevap Yazın